10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Valimiz Dr. Osman Varol, Kırıkkale ve Şanlıurfa Valileri ile Birlikte Birlik Encümen Üyeliğine Seçildi.
Vilayetler Birliği Mayıs Ayı Olağan Genel Meclis Toplantısına katılan Valimiz Dr. Osman Varol, birlik encümen üyeliğine seçildi. Toplantıya İçişleri Bakan Yardımcısı ve Vilayetler Birliği Başkanı Muhterem İnce, Valimiz Dr. Osman Varol, diğer il valileri ile illerinde Vilayetler Birliği temsilcisi olarak seçilen il genel meclisi başkan ve üyeleri katıldı.
Toplantı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına düzenlenen saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşımız ile başladı. İçişleri Bakan Yardımcısı ve Vilayetler Birliği Başkanı Muhterem İnce konuşmasında, birliğin faaliyetleri hakkında birlik meclis üyelerine bilgi verdi.
Toplantıda birlik encümen üyeliğine Valimiz Dr. Osman Varol’un yanı sıra Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ile Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’de seçildi. Toplantı, gündemde yer alan maddelerin görüşülerek karara bağlanmasının ardından sona erdi.