10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Suluova Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümü öğrencileri tarafından Geleneksel Gıdalar dersi kapsamında sergi düzenlendi. Gıda Teknolojisi programı öğrencileri kendi yörelerinde ya da diğer yörelerde bulunan unutulmaya yüz tutmuş geleneksel ürünlerin tarihçesi, yapımı ve tüketimlerini araştırıp bu ürünlerin üretimlerini gerçekleştirdiler. Ayrıca Gıda Kalite Kontrol ve Analiz programı ile Gıda Teknolojisi programı öğrencileri Et ve Ürünleri dersi kapsamında farklı fermente sucuk üretimini gerçekleştirdiler. Portakallı, sumaklı, tahinli, hünnaplı sucuk üretimini yapan gençler; Meslek Yüksekokulu laboratuvarlarında fermentasyonu ve sucukların fiziksel ve duyusal analizlerini yapıp, sonuçları değerlendirdiler. Ayrıca yöresel ürünlerin ve sucukların posterlerini yaparak renkli görüntülerle sergiye katkıda bulundular.
Suluova Meslek Yüksekokulunda düzenlenen sergiye katılan ve öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştiren Lesaffre Amasya Fabrika Direktörü Cihangir Uzuner ve Fermentasyon Birim Sorumlusu Metin Akçay, işletmeleri hakkında bilgi verip öğrencilerin staj ve iş hayatında karşılaşabilecekleri durumları değerlendirdiler. Gençlerden gelen soruları da cevaplandıran konuşmacılara günün anısına Suluova Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat Karavin tarafından fidan dikme sertifikası takdim edildi. Hem göze hem damağa hitap eden sergi etkinliği katılımcıların büyük beğenisini topladı.