10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
AMASYA Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Ortak Tarım Makine Parkı Binası eğitim yeri olarak belirlenen Yeni Nesil Tarım Makinaları Operatörlüğü Eğitimleri ‘ne Kasım ayı içerisinde başlanacaktır.
Eğitim başvurularında üye üreticilerinin çocuklarından seçilmesi öncelik olarak belirlenmiştir. Eğitim konuları tüm tarımsal ürünlerde tohum yatağı hazırlama, hassas ekim, ilaçlama, hasat, ot biçme, balyalama, paketleme, tohumların çeşitlendirilmesi ve incelenmesi, ayrıca yüksek teknoloji traktör grupları, silaj biçerdöver, telehandır ve tüm tarım ekipmanlarının bakımı kullanımı konularını içerecektir.
Amac Amasya DSYB üye işletmelerinde gelişen teknoloji ve yeni nesil tarım makinası kullanımı kapsamında tarım sektöründe ihtiyaç duyulan vasıflı bireylerin yetiştirilmesi, bölgemizdeki tarımsal üretimde kullanılmak üzere modern tarım makine ve ekipmanlarının kullanımının yaygınlaştırılması, aynı zamanda gelişen tarım teknolojilerine hızlı bir geçiş sağlamaktır.
Müracaat başvuruları 31 Ekim tarihine kadar Amasya DSYB tüm merkez, ilçe ofisleri ve www.amasyadsyb.org adresinden başvurulabilir.