10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Samsun Bölge Adalet Komisyonu bünyesinde 9 ildeki yapılanma çalışmaları kapsamında, Amasya il temsilcisinin belirlenmesi ile Suluova’da Taşdelen Eczanesi sahibi Eczacı Aysin Melek Taşdelen’in ataması gerçekleştirildi.
Samsun Bölge Bilirkişiler Derneği Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Eczacı Aysin Melek Taşdelen Amasya ilinde Samsun Bölge Bilirkişiler Derneği İl temsilciliğine seçilmiştir. 2017 yılında Adli Bilirkişiler listesine giren ve Eczacılık uzmanlık alanı ile Kozmetik ve SGK Uyuşmazlıkları alanlarında bilirkişilik faaliyeti yürütmek üzere seçilen Ecz. Aysin Melek Taşdelen’e tüm dernek organlarımız adına başarılar diliyoruz. En kısa sürede il temsil ekibi ile birlikte, Amasya ili ve havalisinde bulunan 189 bilirkişinin daveti ile gerçekleştirilecek İl Toplantısıyla, Amasya’lı Bilirkişilerimizle güçlü bir STK hedefimize bir adım daha ilerlemiş olacağız. İl Temsil heyetine başkanlık edecek olan, Amasya İl Temsilcimiz, aralık ayında planlanan Bilirkişiler Sempozyumu öncesinde bölgelerindeki yapılanmalarını tamamlayarak, birlikte daha güçlü bir teşkilat olarak Amasya’daki sorunlarının Samsun’daki sesi olacaklardır” İfadeleri kullanıldı.