10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’nın 25. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Amasya Üniversitesi İpekköy yerleşkesi konferans salonunda Amasya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 acil sağlık hizmetleri personeli ve Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO Paramedik Programı öğretim elemanları ve paramedik öğrencilerinin katılımı ile “1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” kutlamaları il protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi.
Toplantıda Amasya Üniversitesi müzik kulübünün müzik dinletisinin yanı sıra İl Sağlık Müdürlüğü paramedikleri ve Üniversite öğrencilerinin katılımı ile 112 acil sağlık hizmetinin canlandırıldığı simülasyon gösterisi gerçekleştirildi. Program 112 Başhekimi Dr. Nilüfer Tali’nin Amasya’da acil sağlık hizmetleri hakkında yaptığı bilgilendirme konuşması ve kokteyl ile sona erdi.