10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Mayıs ayında Merzifon, Suluova ve Amasya’da meydana gelen dolu afeti ile ilgili zararları ve üreticinin taleplerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme getirerek bir an önce çözüm istedi.
CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada, “24-25 Mayıs 2019 tarihinde Amasya merkez, Merzifon ve Suluova ilçelerinde çok büyük bir dolu afeti yaşanmıştır. 200 bin dönüm arazi çok büyük oranda zarar görmüştür, çiftçilerin zararı büyüktür. Çiftçilerimizin talepleri vardır bu bağlamda afet olan bölgelerin, afet bölgesi ilan edilmesini talep etmektedirler. Kamu kuruluşlarına ve özel bankalara olan borçlarının silinip anaparanın taksitler halinde ödenmesini talep etmektedirler. Tohum, gübre, mazot desteği verilmesini ve zarar gören her eve bir yıl süreyle asgari ücret tutarında aylık ödeme yapılması talepleri vardır.” diyerek çiftçilerin taleplerini dile getirdi.