10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, OluzHöyük Kazı evini ziyaret ederek çalışmalar hakkında Kazı Başkanı Prof. Dr. Şevket Dönmez’den bilgiler aldı.
Meşeli Çiftliği köyü daveti sonrası Gözlek köyünde bulunan OluzHöyük Kazı evini ziyaret eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, burada Kazı Başkanı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şevket Dönmez ve eşi Harşena Kalesi ve Kızlar Sarayı Kazı Başkanı Doç Dr. Emine Dönmez’den çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Ziyarette Başkan Sarı’ya Başkan Başdanışmanı Ahmet Yenihan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoban ve MHP İl Genel Meclis Üyesi Mesut Ünal ve Gözlek Köyü Muhtarı Erhan Zengin eşlik etti. Gerçekleşen ziyarette İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Mona Saba, İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Burçin Adısönmez ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Salih Kaymakçı ve Amasyalı İş Kadını Ayten Çöl’de yer aldı. Sohbet havasında geçen ziyaretin sonunda Kazı Başkanı Prof. Dr. Dönmez, Başkan Sarı’ya OluzHöyük kazı çalışmalarını anlatan kitaplar hediye etti.