10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Dünya Hasta Hakları Günü kutlama programı düzenlendi. Hastanede incelemelerde bulunan Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, hasta ve yakınlarını ziyaret ederek, gül dağıttı. Açılan stantta hastalara hakları ile ilgili broşür dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.Kalçasından sıkıntısı olan bir hasta, “İki sene önce kiraz toplarken düşmüştüm, kiraz dalından. Bel fıtığı ile mücadele vermiştik, yok denecek kadar azdı. Ağrılarım yok şu anda. Ağrıdan duramıyordum. 2 ay iğne ilaçla durdum. Şimdi rahatım, memnunum” dedi.Bir diğer hasta, “Bakımımız güzel, doktorlarımız güzel. Ne söyleyeyim, bunaükretmeyen gitsin başka yer arasın” diye konuştu.Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, “Bugün Dünya Hasta Hakları Günü. Biz de bu kapsamda Amasya İl Sağlık Müdürlüğü olarak hastalarımızı ziyaret ettik. Hastalarımızın şikayetlerini, önerilerini dinledik. Biz hasta hakları olarak 15 birimde hizmet veriyoruz ilimizde. Genelde bu birimlerimiz şikayet, öneri dilekçeleri alıyor. Geçen yıla oranla hasta haklarımıza gelen şikayetlerimiz ciddi oranda azaldı ve azalmaya devam edecektir bundan sonra da. Bu birimimizde yaklaşık 60 çalışanımızla hizmet vermeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.