10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Cumhurbaşkanlığı Birinci 100 Günlük İcraat Programı kapsamında yer alan “Kadın Kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirliklerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve görünürlüklerinin artırılması” eylemini Ticaret Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı arasında “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi Protokolü” imzalandı.
Bu çerçevede Bakanlıkların işbirliğinde söz konusu protokolün yerelde uygulanabilirliğini sağlamak ve uygulayıcılara rehberlik etmek amacıyla İl Müdürlükleri için “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü Uygulama Esasları” hazırlanmıştır.
Bahse konu uygulama esaslarını ilimiz imkânları ölçüsünde uygulanabilirliğini görüşmek, fikir alışverişinde bulunmak için Amasya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda toplantı yapıldı.
Toplantıya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa ARSLAN, Ticaret İl Müdürü Ahmet AKBAY, SGK İl Müdürü Nurcan YURT ŞENEL, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman YILMAZ, KOSGEB Amasya Müdürü Bayram Ali KUKUŞ, Amasya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı İsmail ÇITTIR, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Ali ÖZBÜLBÜL, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nden Aydın BOZKURT, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan Burak AYDOĞAN ve konuyla ilgili kurum personeli katıldı.
Toplantıda Kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi konusunda fikir alış verişinde bulunulmuş “Kadın Kooperatifçiliği Çalışma Grubu” oluşturulmuş ve oluşturulan çalışma grubunun Haziran ayında üst düzey yetkililerinde katılacağı ve iş takviminin de oluşturulacağı geniş kapsamlı toplantı yapılmasına karar verildi.