10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, yangın gözetleme kulelerinin bölge için stratejik öneme sahip olduğunu söyledi.
Bölge Müdürü Halil Oflu, Bafra Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İşletme Müdürü Ercüment Sarıca tarafından karşılanan Bölge Müdürü Oflu ve Bölge Müdür Yardımcısı Engin Keleş, Bafra Orman İşletme Müdürü Ercüment Sarıca tarafından karşılanarak Asarkaya Şefliğine geçildi. Asarkaya Şef?liği Dede tepe mevkiinde 1995 yılında bin 100 rakım da inşa edilen Yangın Gözetleme Kule yolu bakım çalışmaları hakkında bilgi alarak yürütülen çalışmaları inceledi. Ardından Yangın gözetleme kulesine çıkarak yapılan tadilat ve onarım öncesi durumu hakkında bilgiler alarak tadilat sonrası durumuyla ilgili incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Bölge Müdürü Halil Oflu, Dede tepe Yangın gözetleme kulesinin bölge için önemli ve stratejik bir rolü olduğunu, kulenin Vezirköprü Kanyonu, Kuruçay, Çayagazı, Bogazkaya ve İnönü Şeflik bölgesine hakim olduğunu, olası bir yangın durumunun çıplak gözle bile tespit edilerek ekiplerin çok kısa süre içinde sevk ve idaresinin sağlanabileceğine vurgu yaparak, yangın ilk müdahale ekiplerinin konuşlanması için kulenin yenilenerek konforlu ve modern hale geldiğini belirtti.