10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Çeşitli sebepler ve iç savaşlardan kaçarak ülkemize sığınan yabancı uyruklu çocuklar Amasya?da resim sayesinde uyum sorunu yaşamıyor.
Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün yaptığı çalışma ile Okul Destek Projesi ve Sosyal Uyum sağlamaları için resim kursu açıldı.
Bakanlığın Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen taşrada İl Müdürlükleri tarafından yürütülen Okul Destek Projesi ve Sosyal Uyum Programı kapsamında İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Ortaokulunda 17 yabancı uyruklu, 15 Türk öğrenci olmak üzere toplam 32 öğrenci için resim kursu açıldı.
Cumhuriyet Ortaokulu Teknoloji Tasarım Öğretmeni Murat Aydın eğiticiliğinde açılan Resim kursuna Türk, Afgan ve Irak uyruklu toplam 32 öğrenci katıldı.
Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kırlangıç, ?Ülkemizde yaşayan sığınmacı ve mülteci çocukların Çocuk Hakları İl Çocuk Komiteleri aracılığıyla topluma uyumlarının sağlanması ve Türk çocuklar ile yabancı uyruklu çocuklarımız arasında karşılıklı diyaloga ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak bir platformun oluşturulması amacıyla uygulanan ?Sosyal Uyum ve Okul Destek Projesi? kapsamında geçen sene açılan gitar, bağlama, koro, yağlı boya resim kursu, işaret dili, curling gibi çocukların okul dışı zamanlarını daha iyi değerlendirmek ve kaynaşmalarına olanak sağlayan kurslar bu senede devam ediyor. Bizde İl Müdürlüğü olarak her zaman çocuklarımızın yanında olacağız.? Diye konuştu.