10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Valiliği Açık Kapı Biriminin koordinatörlüğünde oluşturulan ekip, yerinde gözlem ve ailelere yönelik sosyo-ekonomik, psikolojik, sağlık, çevresel faktörleri değerlendirip acil müdahale gereken sorunları tespit etmek amacıyla hanelere ziyaretler gerçekleştiriyor.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirilen Eğitim, Değişim, Takip ve Müdahale Döngü Komisyonu toplantısı sonrası alınan kararla Valiliğimiz Açık Kapı Birimi Koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Valiliğimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile her kurumdan bir görevli personel ve Açık Kapı yetkililerinin katılımıyla dezavantajlı vatandaşlarımızın evlerine ziyaretler düzenleniyor.
Yeni alınan mobil araç ile daha etkin şekilde düzenlenecek ziyaretler esnasında ekipte bulunan sosyolog, sosyal hizmet uzmanı ve sağlık personeli işbirliğinde yerinde gözlem yapmak ve aile sosyo-ekonomik, psikolojik, sağlık, çevresel faktörleri değerlendirip acil müdahale gereken sorunları tespit etmek, gerekli yerlere yönlendirmeler yapmak ve Açık Kapı’ya kendi imkânlarıyla gelemeyen ihtiyaç sahiplerine ulaşılması hedeflenen çalışmalara devam edilecek.