10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Üniversitesi hafta sonu öğrencilerini iftara davet etti. Eğitim Fakültesi üst katında yeni hizmete açılan restoran/kafeteryada ve Eğitim Fakültesi öğrenci yemekhanesinde düzenlenen programa öğrenciler yoğun katılım gösterdi. Her iki iftara da katılan üniversite yönetimi gençlerle birlikte iftarlarını açarak bol bol sohbet ettiler.
Ramazan ayının birlik, beraberlik ayı olduğunu hatırlatan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; ‘’Bu ayı hepimiz çocukluğumuzdan, ailelerimizden biliriz ki sofralarımız hep bereketlidir. Bu ayda kalabalık sofralar etrafında ailelerimizle, akrabalarımızla, eşimiz dostumuzla buluşuruz. Biz de Amasya Üniversitesi ailesi olarak kalabalık bir sofra etrafında gençlerimizle buluşup; sohbet edip, onların dertlerini tasalarını dinlemek istedik. Öğrencilerimizin yüzde 80’inin Amasya dışından geldiğini biliyoruz. Bu vesileyle aile hasreti çeken gençlerimize finaller öncesi bir nebze de olsa moral vermek istedik. Katılımlarında dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, sınavlarında başarılar diliyorum.’’ cümlelerini kaydetti.
Öğrenciler ise programın kendilerini çok mutlu ettiğini kaydederek bu tür etkinliklerin kendilerini değerli ve özel hissettirdiğini, Amasya Üniversitesi ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı son derece gururlu olduklarını belirttiler.