10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Kahraman Türk Askeri oluşturulmak istenen terör devletini tarihin çöplüğüne süpürdü dedi.
Gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulunan Başkan Terzi, “Hepimiz gördük, çatışmaya gülerek giden askerimizi görünce tüm dünya dehşete kapıldı. Kimse bilmez, bizim için zalimle cenke gitmek, düğüne gitmek gibidir. Evet; Türk olmak zordur, bütün dünyayla savaşırsın. Ama Türk olmamak daha zordur çünkü Türklerle savaşırsın. Varsa yüreği yeten gelsin, bu vatanı bölmeyi denesin. Fırat Kalkanı Harekatında nasıl sırtlanlar gibi kaçtıklarını gördük. Zeytin Dalı’nda nasıl fareler gibi deliklere sindiklerini gördük. Barış Pınarında nasıl dize geldiklerini gördük. Türk milleti, askeri ve devletiyle omuz omuza verdiğinde, oyunun kurallarının nasıl değiştiğini gördük. Sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör koridorunun, kurulmak istenen terör devletinin nasıl tarihin çöplüğüne süpürüldüğünü gördük. 100 yıl önce olduğu gibi, masa başında kurulan hayallerin ömrünün, Türk askeri ile karşılaşıncaya kadar olduğunu, bir kere daha gösterdik. Bu topraklara dostluk ve kardeşlik dışında bir emelle gelenler bilsinler ki, topraklarımız geniş, bundan öncekileri olduğu gibi onları da gömecek yer buluruz. Türk Eğitim-Sen olarak, daha kurulduğumuz ilk gün, bir ferdi olmaktan şeref duyduğumuz, büyük Türk milleti adına, hesapsız ve hiçbir karşılık beklemeden, her zaman taraf olacağımıza; ?Bizim ilkemiz, önce ülkemiz,düsturuyla, tüm varlığımızla, milletimizin ve ülkemizin hizmetinde olacağımıza; İçten ve dıştan, milletimizin zararına ve devletimizin bekasına yönelik girişimlere karşı duracağımıza; Milletimizin aydınlık geleceği için varlığımızı armağan edeceğimize; Türkiye sevdalısı, milli bir sivil toplum kuruluşu olarak, camiamızın ve milletimizin sesi olacağımıza ahdetmiştik. Biz, verdiğimiz bu sözün sorumluluğu ve bilinci içinde, söz konusu vatan olduğunda, hiç tereddüt göstermeden, birliğimizi hiçbir küçük hesaba kurban etmeden, askerimizin ve devletimizin yanında olduk