SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

SONDAJ ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

SONDAJ ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
Bu haber 27 Ocak 2023 - 9:22 'de eklendi ve 131 views kez görüntülendi.

Merzifon Belediyesi’nce Pehlivan Dede Mevkii’nde yapılan sondaj çalışması tamamlandı.
Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, mülkiyeti Merzifon Belediyesine ait olan Pehlivan Dede mevkiinde yapılan sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.
Başkan Kargı, Merzifon’un en büyük sorununun içme suyu olduğunu ve içme suyu sıkıntısını çözmek adına gece gündüz demeden yoğun bir mesai içerisinde olduklarını söyledi.
Merzifon’un en büyük sorununun içme suyu olduğunu her platformda dile getirdiklerini ifade eden Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, “Ocak ayında olmamıza rağmen içinde bulunduğumuz hava şartları oldukça kaygı verici. Önümüzdeki zamanlarda yağışsızlığın ve kuraklığın neden olduğu sıkıntılar ne yazık ki artacak. Şehrimizin en büyük sorunu olarak her platformda ifade ettiğimiz içme suyu sıkıntımıza yönelik çalışmalarımız devam ediyor.
Bu kapsamda Pehlivan Dede Mevkii’nde gerçekleştirdiğimiz sondaj çalışmamızı yerinde ziyaret ettik. Bu kuyumuzda şuanda 90 metreden saniyede 16 litre su çıkarıyoruz. Toplamda şehrimize saniyede 250 litre su vermekteyiz.
Bu işi dertlenen ve bu şehrin insanı için gece gündüz çalışan Selim ARMUT müdürümüz öncülüğünde bütün kıymetli çalışma arkadaşlarıma, bizlere katkı sağlayan Devlet Su İşleri’nin ilgili personeline ve ihalemize girerek bu işin bizlere sağlıklı bir şekilde teslim edilmesini sağlayan firmamıza da şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA