Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Merzifon Belediyesi’nce Pehlivan Dede Mevkii’nde yapılan sondaj çalışması tamamlandı.
Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, mülkiyeti Merzifon Belediyesine ait olan Pehlivan Dede mevkiinde yapılan sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.
Başkan Kargı, Merzifon’un en büyük sorununun içme suyu olduğunu ve içme suyu sıkıntısını çözmek adına gece gündüz demeden yoğun bir mesai içerisinde olduklarını söyledi.
Merzifon’un en büyük sorununun içme suyu olduğunu her platformda dile getirdiklerini ifade eden Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, “Ocak ayında olmamıza rağmen içinde bulunduğumuz hava şartları oldukça kaygı verici. Önümüzdeki zamanlarda yağışsızlığın ve kuraklığın neden olduğu sıkıntılar ne yazık ki artacak. Şehrimizin en büyük sorunu olarak her platformda ifade ettiğimiz içme suyu sıkıntımıza yönelik çalışmalarımız devam ediyor.
Bu kapsamda Pehlivan Dede Mevkii’nde gerçekleştirdiğimiz sondaj çalışmamızı yerinde ziyaret ettik. Bu kuyumuzda şuanda 90 metreden saniyede 16 litre su çıkarıyoruz. Toplamda şehrimize saniyede 250 litre su vermekteyiz.
Bu işi dertlenen ve bu şehrin insanı için gece gündüz çalışan Selim ARMUT müdürümüz öncülüğünde bütün kıymetli çalışma arkadaşlarıma, bizlere katkı sağlayan Devlet Su İşleri’nin ilgili personeline ve ihalemize girerek bu işin bizlere sağlıklı bir şekilde teslim edilmesini sağlayan firmamıza da şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.