Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Cumhuriyet Halk Partisi Merzifon Gençlik Kolları Başkanlığı, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun 30. yılında düzenlenen basın açıklamasıyla andılar.Merzifon Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhuriyet Halk Partisi Merzifon Gençlik Kolları Başkanlığı, tarafından Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun resimleri sergilendi. Düzenlenen basın açıklamasına Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, CHP Amasya Milletvekili Aday Adayı Hasan Koparan, CHP Amasya İl Başkanı Turgay Sevindi, CHP Merzifon İlçe Başkanı Hasan Caba, CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal, CHP Merzifon İlçe Kadın Kolları Başkanı Fazilet Köroğlu ve partililer katıldı.Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklamasını CHP Merzifon Gençlik Kolları Başkanı Doğancan Gül gerçekleştirdi.CHP Merzifon Gençlik Kolları Başkanı Doğancan Gül yapmış olduğu açıklamada “24 Ocak 1993 tarihinde Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı karanlık eller tarafından arabasına konulan bir bombanın patlaması sonucunda yaşamını yitiren Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, ülkemizin yetiştirdiği sayılı ve yeri hiçbir zaman doldurulamayacak büyük bir gazeteci, örnek bir Atatürk sevdalısıdır. İnsanlara fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmalarını öğütleyen Uğur Mumcu araştıran, sorgulayan ve korkusuzca mesleğini icra eden bir gazetecidir. Uğur Mumcu, sınırlarını Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesinin, Atatürk ilkelerinin ve çağdaş değerlerinin çizdiği bir mücadelenin öncülerindendir.Uğur Mumcu bir gazetecidir, bir aydındır, bir çalışandır, bir emekçidir, bir Kuvayı Milliyecidir ve en önemlisi Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısıdır.Uğur Mumcu yazdıklarıyla, yaptıklarıyla, yaşamı boyunca verdiği mücadele ile demokrasinin, hukuk devletinin, düşünce özgürlüğünün yılmaz savunucusu olmuş; özgür ve bağımsız bir vatan için hukukçu ve gazeteci kimliği ile mücadele etmiştir.Türkiye`nin Uğur Mumcu’lara özellikle içinde bulunduğumuz şu günlerde daha çok ihtiyacı vardır. Geride bıraktığımız 30 yıl Uğur Mumcu’nun değerinin daha iyi anlaşılmasına, daha çok sevilmesine sebep olmuştur. Hiç kimse Uğur Mumcu’nun açtığı yoldan kararlı yürüyüşümüzü engelleyemeyecektir.Uğurlar olsun, uğurlar olsun