10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ramazan bayramının 1’inci günü bayramlaşma programlarına katıldı.
Sultan Beyazıt Camiindeki bayram namazı sonrası camii cemaatiyle bayramlaşan Başkan Sarı ve protokol üyeleri daha sonra sabah Saat 8.30’da İpekköy çocuk evlerinde kalan çocuklarla kahvaltıda bir araya geldiler. Kahvaltı programına Amasya Valisi Dr. Osman Varol, AK parti Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı eşleri ile Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Jandarma Alay Komutanı Ali Yıldız, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Kurum Müdürleri Katıldı. Burada 1çocuklarla bayramlaşarak sohbet ettiler.
Çocuk evleri ziyaretinin ardından 15’inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığını, Cezaevini, Şehit Uzman Onbaşı Ferhat Erdin’in ailesini, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan hastaları, Emniyet Müdürlüğü Personelini ve Jandarma Komutanlığı personelini ziyaret ederek bayramlaştılar. Bu ziyaretler içerisinde Şehit Uzman Onbaşı Ferhat Erdin’in anne ve babasına, Belediye Başkanı Mehmet Sarı Amasya’da bulunan Ferhat Köprüsü’nün ismini Şehit Uzman Onbaşı Ferhat Erdin köprüsü olarak değiştirileceğine dair söz vermesi şehit ailesini sevindirdi.