10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın önderliğinde başlatılan Ortak Akıl Konseyi üyeleri yönetimi kurulunu oluşturduktan sonra 1’inci temsilci Eğitimci Mustafa Tekin ve 2’inci temsilci olarak ise Makine Mühendisi Gökhan Erdem’i seçti.
Ortak Akıl Konseyi Toplantısı’nın 2’incisi Zabıta Müdürlüğü binasında bulunan makamda gerçekleştirildi. İlk toplantıda belirlenen Yönetim Kurulu üyeleri Amasya Eski Milletvekili Ali Hatipoğlu, Amasya Eski Belediye Başkanları Gündüz Türem ve Mustafa Hatipoğlu, Makine Mühendisi Gökhan Erdem, Mimarlar Odası Başkanı Mimar Hüsamettin Yelken, Müteahhit Soner Karaca, Mimar Ali Kamil Yalçın, Eczacı Rasim Seven, Eğitimci Ali Osman Kurt, Mali Müşavir Yalçın Özbaş, Mimar Hatice Gültekin Şeker, Eğitimci Gülseren Ertopçu, Makine Mühendisi Mustafa Sağıroğlu, İnşaat Mühendisi Fatih Demircan, Eğitimci Mustafa Tekin, Çiftçi (Tüccar) Cemil Çelik, İnşaat Mühendisi Yavuz Cömert, Makine Mühendisi Zafer Ürgüplü Makine Mühendisi Bahadır Koçak ve Amasya Belediyesi Strateji ve Geliştirme Müdürü Serpil Demir’in katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda 1’inci temsilci Eğitimci Mustafa Tekin, 2’inci temsilci ise Makine Mühendisi Gökhan Erdem olarak belirlendi. Konseyin Belediye ile ilgili olan koordinasyonu Strateji ve Geliştirme Müdürü Serpil Demir tarafından sağlanacak.