10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Milli Mücadele ve Amasya Tamimi’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında ilimizde düzenlenen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan ‘Modernin Dili’ sergisinin açılışı Vali Dr. Osman Varol, il yöneticileri ve Merkez Bankası yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, diğer yöneticiler, Merkez Bankası Meclisi Üyesi Ömer Duman, Merkez Bankası Genel Müdürü Ferhat Çamlıca ve konukların da yer aldığı Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezi’ndeki serginin ilimizde gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın yöneticilerine teşekkür eden Vali Varol, Milli Mücadele ve Amasya Tamimi’nin 100. yılı dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildiğini belirterek “Yaptığımız etkinliklerin önemli parçalarından bir tanesi bugün burada gerçekleştirdiğimiz sergi faaliyeti. Merkez Bankamız bugün dünyada çok önemli sayılabilecek bir sanat koleksiyonuna sahip. Bankamız bu koleksiyon ile ülkemizin kültür birikimine çok önemli katkıda bulunuyor. Hem de çeşitli vesilelerle bu eserleri ülkemizin farklı yerlerinde sanatseverlerle buluşturarak çok önemli bir işlev icra ediyor” dedi.
Merkez Bankası Meclisi Üyesi Ömer Duman da sergiyi Amasyalı sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek açılışa katılan Vali Varol ile il yöneticilerine şükranlarını sundu.
Sergideki 36 sanatçıya ait 41 eseri inceleyen Vali Varol ile beraberindekiler, sergi küratörü Prof. Dr. Burcu Pelvanoğlu’ndan bilgi aldılar. Sergi, 20 Aralık 2019 Cuma Gününe kadar açık kalacak.