10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Vali Dr. Osman Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluşarak tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgi verdi.
Vali Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluştu.
Konukların izlenimlerini dinleyen
Vali Varol, tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği açık hava müzesi görünümündeki şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgiler paylaştı.
Programa İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan ile diğer yetkililer de katıldı.
Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerini kapsayan TR83 Bölgesinde insanın etkileşim içinde bulunduğu çevreyi tahrip etmeden, kültürel bütünlüğü ve ekolojik dengeler korunarak sürdürülebilir turizmin desteklenmesi, bölgede yaşayan halkın ve gelen turistlerin sosyal ve estetik gereksinimlerini doyuracak şekilde turizm sektörünün geliştirilmesi, tarih boyunca önemli bir ticaret ve kültür merkezi olma özelliğini günümüze kadar muhafaza eden Yeşilırmak Havzası’nın turizm değerlerini tanıtarak turizm gezisi rotalarını tespit etmek, seyahat acentelerine bölgeyi tanıtmak, profesyonel tur rehberlerinin bölgeyi yeterince tanımasını sağlamak, Doğu Karadeniz turizm destinasyonundan ayrılarak Yeşilırmak Havzasını bağımsız ve kendine özgü Orta Karadeniz turizm destinasyonu olarak tanıtmak, bölgeye düzenlenen ve yerli ile yabancı turistlere yönelik seyahat turlarının Doğu Karadeniz turlarının bir parçası olmasının önüne geçmek amaçlarıyla Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımları Mali Destek Programında Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından yürütülen Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi’nin 6. faaliyeti olan turizm profesyonellerine Yeşilırmak Havzasının Tanıtılması Etkinliği kapsamında bölgemize gelen acente temsilcilerine Yeşilırmak Havzası’nın tanıtımına yönelik hazırlanan ‘’Yeşilırmak Havzası Doğa, Kültür, Tarih ve Gastronomi Turizm Destinasyonu’’ programı kapsamında birebir görüşmeler gerçekleştirildi.
Yereldeki kamu ve özel sektör aktörlerinin iş birliği neticesinde bölgemize gelen turizm operatörleri yerelde konaklama, yerel üretici ve hizmet sağlayıcılarıyla buluşturulmasının sağlandı etkinlik kapsamında Samsun ilinden başlanarak Çorum, Tokat, Amasya İllerinin kültürel mirası, arkeolojik ve doğal sit alanları, tarihi eserleri, tanıtılarak tarihi ve kültürel dokusu hissettirildi, yöresel ürünlerinden, yemek kültürüne ve el sanatlarına kadar pek çok konuda tanıtımı yapıldı. Ortak çalışmalar için turizm sektöründe hizmet veren yerel aktörlerle gerekli temaslar sağlandı, istişarelerde bulunuldu.
Vali Dr. Osman Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluşarak tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgi verdi.
Vali Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluştu.
Konukların izlenimlerini dinleyen
Vali Varol, tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği açık hava müzesi görünümündeki şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgiler paylaştı.
Programa İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan ile diğer yetkililer de katıldı.
Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerini kapsayan TR83 Bölgesinde insanın etkileşim içinde bulunduğu çevreyi tahrip etmeden, kültürel bütünlüğü ve ekolojik dengeler korunarak sürdürülebilir turizmin desteklenmesi, bölgede yaşayan halkın ve gelen turistlerin sosyal ve estetik gereksinimlerini doyuracak şekilde turizm sektörünün geliştirilmesi, tarih boyunca önemli bir ticaret ve kültür merkezi olma özelliğini günümüze kadar muhafaza eden Yeşilırmak Havzası’nın turizm değerlerini tanıtarak turizm gezisi rotalarını tespit etmek, seyahat acentelerine bölgeyi tanıtmak, profesyonel tur rehberlerinin bölgeyi yeterince tanımasını sağlamak, Doğu Karadeniz turizm destinasyonundan ayrılarak Yeşilırmak Havzasını bağımsız ve kendine özgü Orta Karadeniz turizm destinasyonu olarak tanıtmak, bölgeye düzenlenen ve yerli ile yabancı turistlere yönelik seyahat turlarının Doğu Karadeniz turlarının bir parçası olmasının önüne geçmek amaçlarıyla Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımları Mali Destek Programında Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından yürütülen Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi’nin 6. faaliyeti olan turizm profesyonellerine Yeşilırmak Havzasının Tanıtılması Etkinliği kapsamında bölgemize gelen acente temsilcilerine Yeşilırmak Havzası’nın tanıtımına yönelik hazırlanan ‘’Yeşilırmak Havzası Doğa, Kültür, Tarih ve Gastronomi Turizm Destinasyonu’’ programı kapsamında birebir görüşmeler gerçekleştirildi.
Yereldeki kamu ve özel sektör aktörlerinin iş birliği neticesinde bölgemize gelen turizm operatörleri yerelde konaklama, yerel üretici ve hizmet sağlayıcılarıyla buluşturulmasının sağlandı etkinlik kapsamında Samsun ilinden başlanarak Çorum, Tokat, Amasya İllerinin kültürel mirası, arkeolojik ve doğal sit alanları, tarihi eserleri, tanıtılarak tarihi ve kültürel dokusu hissettirildi, yöresel ürünlerinden, yemek kültürüne ve el sanatlarına kadar pek çok konuda tanıtımı yapıldı. Ortak çalışmalar için turizm sektöründe hizmet veren yerel aktörlerle gerekli temaslar sağlandı, istişarelerde bulunuldu.
Vali Dr. Osman Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluşarak tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgi verdi.
Vali Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluştu.
Konukların izlenimlerini dinleyen
Vali Varol, tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği açık hava müzesi görünümündeki şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgiler paylaştı.
Programa İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan ile diğer yetkililer de katıldı.
Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerini kapsayan TR83 Bölgesinde insanın etkileşim içinde bulunduğu çevreyi tahrip etmeden, kültürel bütünlüğü ve ekolojik dengeler korunarak sürdürülebilir turizmin desteklenmesi, bölgede yaşayan halkın ve gelen turistlerin sosyal ve estetik gereksinimlerini doyuracak şekilde turizm sektörünün geliştirilmesi, tarih boyunca önemli bir ticaret ve kültür merkezi olma özelliğini günümüze kadar muhafaza eden Yeşilırmak Havzası’nın turizm değerlerini tanıtarak turizm gezisi rotalarını tespit etmek, seyahat acentelerine bölgeyi tanıtmak, profesyonel tur rehberlerinin bölgeyi yeterince tanımasını sağlamak, Doğu Karadeniz turizm destinasyonundan ayrılarak Yeşilırmak Havzasını bağımsız ve kendine özgü Orta Karadeniz turizm destinasyonu olarak tanıtmak, bölgeye düzenlenen ve yerli ile yabancı turistlere yönelik seyahat turlarının Doğu Karadeniz turlarının bir parçası olmasının önüne geçmek amaçlarıyla Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımları Mali Destek Programında Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından yürütülen Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi’nin 6. faaliyeti olan turizm profesyonellerine Yeşilırmak Havzasının Tanıtılması Etkinliği kapsamında bölgemize gelen acente temsilcilerine Yeşilırmak Havzası’nın tanıtımına yönelik hazırlanan ‘’Yeşilırmak Havzası Doğa, Kültür, Tarih ve Gastronomi Turizm Destinasyonu’’ programı kapsamında birebir görüşmeler gerçekleştirildi.
Yereldeki kamu ve özel sektör aktörlerinin iş birliği neticesinde bölgemize gelen turizm operatörleri yerelde konaklama, yerel üretici ve hizmet sağlayıcılarıyla buluşturulmasının sağlandı etkinlik kapsamında Samsun ilinden başlanarak Çorum, Tokat, Amasya İllerinin kültürel mirası, arkeolojik ve doğal sit alanları, tarihi eserleri, tanıtılarak tarihi ve kültürel dokusu hissettirildi, yöresel ürünlerinden, yemek kültürüne ve el sanatlarına kadar pek çok konuda tanıtımı yapıldı. Ortak çalışmalar için turizm sektöründe hizmet veren yerel aktörlerle gerekli temaslar sağlandı, istişarelerde bulunuldu.
Vali Dr. Osman Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluşarak tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgi verdi.
Vali Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluştu.
Konukların izlenimlerini dinleyen
Vali Varol, tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği açık hava müzesi görünümündeki şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgiler paylaştı.
Programa İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan ile diğer yetkililer de katıldı.
Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerini kapsayan TR83 Bölgesinde insanın etkileşim içinde bulunduğu çevreyi tahrip etmeden, kültürel bütünlüğü ve ekolojik dengeler korunarak sürdürülebilir turizmin desteklenmesi, bölgede yaşayan halkın ve gelen turistlerin sosyal ve estetik gereksinimlerini doyuracak şekilde turizm sektörünün geliştirilmesi, tarih boyunca önemli bir ticaret ve kültür merkezi olma özelliğini günümüze kadar muhafaza eden Yeşilırmak Havzası’nın turizm değerlerini tanıtarak turizm gezisi rotalarını tespit etmek, seyahat acentelerine bölgeyi tanıtmak, profesyonel tur rehberlerinin bölgeyi yeterince tanımasını sağlamak, Doğu Karadeniz turizm destinasyonundan ayrılarak Yeşilırmak Havzasını bağımsız ve kendine özgü Orta Karadeniz turizm destinasyonu olarak tanıtmak, bölgeye düzenlenen ve yerli ile yabancı turistlere yönelik seyahat turlarının Doğu Karadeniz turlarının bir parçası olmasının önüne geçmek amaçlarıyla Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımları Mali Destek Programında Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından yürütülen Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi’nin 6. faaliyeti olan turizm profesyonellerine Yeşilırmak Havzasının Tanıtılması Etkinliği kapsamında bölgemize gelen acente temsilcilerine Yeşilırmak Havzası’nın tanıtımına yönelik hazırlanan ‘’Yeşilırmak Havzası Doğa, Kültür, Tarih ve Gastronomi Turizm Destinasyonu’’ programı kapsamında birebir görüşmeler gerçekleştirildi.
Yereldeki kamu ve özel sektör aktörlerinin iş birliği neticesinde bölgemize gelen turizm operatörleri yerelde konaklama, yerel üretici ve hizmet sağlayıcılarıyla buluşturulmasının sağlandı etkinlik kapsamında Samsun ilinden başlanarak Çorum, Tokat, Amasya İllerinin kültürel mirası, arkeolojik ve doğal sit alanları, tarihi eserleri, tanıtılarak tarihi ve kültürel dokusu hissettirildi, yöresel ürünlerinden, yemek kültürüne ve el sanatlarına kadar pek çok konuda tanıtımı yapıldı. Ortak çalışmalar için turizm sektöründe hizmet veren yerel aktörlerle gerekli temaslar sağlandı, istişarelerde bulunuldu.
Vali Dr. Osman Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluşarak tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgi verdi.
Vali Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluştu.
Konukların izlenimlerini dinleyen
Vali Varol, tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği açık hava müzesi görünümündeki şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgiler paylaştı.
Programa İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan ile diğer yetkililer de katıldı.
Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerini kapsayan TR83 Bölgesinde insanın etkileşim içinde bulunduğu çevreyi tahrip etmeden, kültürel bütünlüğü ve ekolojik dengeler korunarak sürdürülebilir turizmin desteklenmesi, bölgede yaşayan halkın ve gelen turistlerin sosyal ve estetik gereksinimlerini doyuracak şekilde turizm sektörünün geliştirilmesi, tarih boyunca önemli bir ticaret ve kültür merkezi olma özelliğini günümüze kadar muhafaza eden Yeşilırmak Havzası’nın turizm değerlerini tanıtarak turizm gezisi rotalarını tespit etmek, seyahat acentelerine bölgeyi tanıtmak, profesyonel tur rehberlerinin bölgeyi yeterince tanımasını sağlamak, Doğu Karadeniz turizm destinasyonundan ayrılarak Yeşilırmak Havzasını bağımsız ve kendine özgü Orta Karadeniz turizm destinasyonu olarak tanıtmak, bölgeye düzenlenen ve yerli ile yabancı turistlere yönelik seyahat turlarının Doğu Karadeniz turlarının bir parçası olmasının önüne geçmek amaçlarıyla Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımları Mali Destek Programında Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından yürütülen Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi’nin 6. faaliyeti olan turizm profesyonellerine Yeşilırmak Havzasının Tanıtılması Etkinliği kapsamında bölgemize gelen acente temsilcilerine Yeşilırmak Havzası’nın tanıtımına yönelik hazırlanan ‘’Yeşilırmak Havzası Doğa, Kültür, Tarih ve Gastronomi Turizm Destinasyonu’’ programı kapsamında birebir görüşmeler gerçekleştirildi.
Yereldeki kamu ve özel sektör aktörlerinin iş birliği neticesinde bölgemize gelen turizm operatörleri yerelde konaklama, yerel üretici ve hizmet sağlayıcılarıyla buluşturulmasının sağlandı etkinlik kapsamında Samsun ilinden başlanarak Çorum, Tokat, Amasya İllerinin kültürel mirası, arkeolojik ve doğal sit alanları, tarihi eserleri, tanıtılarak tarihi ve kültürel dokusu hissettirildi, yöresel ürünlerinden, yemek kültürüne ve el sanatlarına kadar pek çok konuda tanıtımı yapıldı. Ortak çalışmalar için turizm sektöründe hizmet veren yerel aktörlerle gerekli temaslar sağlandı, istişarelerde bulunuldu.
Vali Dr. Osman Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluşarak tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgi verdi.
Vali Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluştu.
Konukların izlenimlerini dinleyen
Vali Varol, tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği açık hava müzesi görünümündeki şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgiler paylaştı.
Programa İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan ile diğer yetkililer de katıldı.
Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerini kapsayan TR83 Bölgesinde insanın etkileşim içinde bulunduğu çevreyi tahrip etmeden, kültürel bütünlüğü ve ekolojik dengeler korunarak sürdürülebilir turizmin desteklenmesi, bölgede yaşayan halkın ve gelen turistlerin sosyal ve estetik gereksinimlerini doyuracak şekilde turizm sektörünün geliştirilmesi, tarih boyunca önemli bir ticaret ve kültür merkezi olma özelliğini günümüze kadar muhafaza eden Yeşilırmak Havzası’nın turizm değerlerini tanıtarak turizm gezisi rotalarını tespit etmek, seyahat acentelerine bölgeyi tanıtmak, profesyonel tur rehberlerinin bölgeyi yeterince tanımasını sağlamak, Doğu Karadeniz turizm destinasyonundan ayrılarak Yeşilırmak Havzasını bağımsız ve kendine özgü Orta Karadeniz turizm destinasyonu olarak tanıtmak, bölgeye düzenlenen ve yerli ile yabancı turistlere yönelik seyahat turlarının Doğu Karadeniz turlarının bir parçası olmasının önüne geçmek amaçlarıyla Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımları Mali Destek Programında Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından yürütülen Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi’nin 6. faaliyeti olan turizm profesyonellerine Yeşilırmak Havzasının Tanıtılması Etkinliği kapsamında bölgemize gelen acente temsilcilerine Yeşilırmak Havzası’nın tanıtımına yönelik hazırlanan ‘’Yeşilırmak Havzası Doğa, Kültür, Tarih ve Gastronomi Turizm Destinasyonu’’ programı kapsamında birebir görüşmeler gerçekleştirildi.
Yereldeki kamu ve özel sektör aktörlerinin iş birliği neticesinde bölgemize gelen turizm operatörleri yerelde konaklama, yerel üretici ve hizmet sağlayıcılarıyla buluşturulmasının sağlandı etkinlik kapsamında Samsun ilinden başlanarak Çorum, Tokat, Amasya İllerinin kültürel mirası, arkeolojik ve doğal sit alanları, tarihi eserleri, tanıtılarak tarihi ve kültürel dokusu hissettirildi, yöresel ürünlerinden, yemek kültürüne ve el sanatlarına kadar pek çok konuda tanıtımı yapıldı. Ortak çalışmalar için turizm sektöründe hizmet veren yerel aktörlerle gerekli temaslar sağlandı, istişarelerde bulunuldu.
Vali Dr. Osman Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluşarak tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgi verdi.
Vali Varol, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi kapsamında ilimize gelen seyahat acentesi temsilcileriyle buluştu.
Konukların izlenimlerini dinleyen
Vali Varol, tarihiyle kültürel zenginliklerinden bahsettiği açık hava müzesi görünümündeki şehrimizin turizmdeki hedeflerine yönelik uygulanan ve planlanan projeler hakkında bilgiler paylaştı.
Programa İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan ile diğer yetkililer de katıldı.
Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerini kapsayan TR83 Bölgesinde insanın etkileşim içinde bulunduğu çevreyi tahrip etmeden, kültürel bütünlüğü ve ekolojik dengeler korunarak sürdürülebilir turizmin desteklenmesi, bölgede yaşayan halkın ve gelen turistlerin sosyal ve estetik gereksinimlerini doyuracak şekilde turizm sektörünün geliştirilmesi, tarih boyunca önemli bir ticaret ve kültür merkezi olma özelliğini günümüze kadar muhafaza eden Yeşilırmak Havzası’nın turizm değerlerini tanıtarak turizm gezisi rotalarını tespit etmek, seyahat acentelerine bölgeyi tanıtmak, profesyonel tur rehberlerinin bölgeyi yeterince tanımasını sağlamak, Doğu Karadeniz turizm destinasyonundan ayrılarak Yeşilırmak Havzasını bağımsız ve kendine özgü Orta Karadeniz turizm destinasyonu olarak tanıtmak, bölgeye düzenlenen ve yerli ile yabancı turistlere yönelik seyahat turlarının Doğu Karadeniz turlarının bir parçası olmasının önüne geçmek amaçlarıyla Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımları Mali Destek Programında Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından yürütülen Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi’nin 6. faaliyeti olan turizm profesyonellerine Yeşilırmak Havzasının Tanıtılması Etkinliği kapsamında bölgemize gelen acente temsilcilerine Yeşilırmak Havzası’nın tanıtımına yönelik hazırlanan ‘’Yeşilırmak Havzası Doğa, Kültür, Tarih ve Gastronomi Turizm Destinasyonu’’ programı kapsamında birebir görüşmeler gerçekleştirildi.
Yereldeki kamu ve özel sektör aktörlerinin iş birliği neticesinde bölgemize gelen turizm operatörleri yerelde konaklama, yerel üretici ve hizmet sağlayıcılarıyla buluşturulmasının sağlandı etkinlik kapsamında Samsun ilinden başlanarak Çorum, Tokat, Amasya İllerinin kültürel mirası, arkeolojik ve doğal sit alanları, tarihi eserleri, tanıtılarak tarihi ve kültürel dokusu hissettirildi, yöresel ürünlerinden, yemek kültürüne ve el sanatlarına kadar pek çok konuda tanıtımı yapıldı. Ortak çalışmalar için turizm sektöründe hizmet veren yerel aktörlerle gerekli temaslar sağlandı, istişarelerde bulunuldu.