10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’nın Suluova İlçesinde Kızılay ile Şeker Ortaokulu ve Şeker İlkokulu işbirliğinde gerçekleştirilen ” Kızılay Haftasında Bir Hayat da Sen Kurtar ” projesi kapsamında, Şeker Ortaokulunda kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Kan bağışı ile hem kendi sağlığımızı koruyacağımızı hem de başka hayatları kurtarabileceğimizi söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, okullarımızın gerçekleştirdiği böylesine anlamlı sosyal sorumluluk çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunun altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü Davu, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızda kan bağışı bilinci ve duyarlılığını oluşturabilmenin önemine dikkat çekerek, bağış yapmanın hayati bir konu olduğunu ifade etti.
Milletimizin merhamet ve iyiliğini dünyaya ulaştıran, hiçbir ayrım yapmadan mazlumlara, ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Türk Kızılayı ile her zaman gurur duyduklarını belirten Davu, ayrıca tüm Kızılay çalışanlarının ve gönüllülerin 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftasını en kalbi duygularıyla kutlayarak, Şeker Ortaokulu ve Şeker İlkokulu idareci, öğretmen, öğrencileri ile Kızılay personeline ve bağışçılara teşekkürlerini iletti.