10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk’un eşi Rana Selçuk ile Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’in eşi Nebahat Özer, Valimiz Dr. Osman Varol’un eşi Funda Varol ve yetkililerden ilimizde uygulanan eğitim projelerine ilişkin bilgi aldı.
Merzifon Ziya Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Rana Selçuk ile Nebahat Özer, Valimiz Dr. Osman Varol’un eşi Funda Varol’un öncülük ettiği ve kapsamı bakımından Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Masallarda Amasya Projesi hakkında bilgi aldılar.
İl Mili Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, proje çerçevesinde ilimizdeki ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri için 8 çeşit masal kitabı oluşturulduğunu ayrıca engelli bireyler için ses ve işaret dili destekli 5 bin sesli kitap DVD’si ile görme engellilere yönelik ‘kabartma yazı’ olarak bilinen Braille alfabesiyle özel kitapların hazırlandığını ifade etti.
Valiliğimizin himayesindeki Eğitim Şehr-i Amasya Programı kapsamındaki projelerden olan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce uygulanan ‘Meslek Liselerinden Gelen Mutlu Çocuk Sesleri Projesi’nin de tanıtıldığı ziyarette proje kapsamında okullardaki atölye çalışmalarına katılarak öğrencilerle bir araya gelen Rana Selçuk ve beraberindekiler, meslek lisesi alan tanıtımlarının 9-11 yaş aralığına indirmek ve 9-11 yaş arası çocukların yeteneklerini tanımalarına olanak sağlamak gibi amaçları olan proje hakkında bilgi aldılar.
Rana Selçuk Hanımefendi, Funda Varol ile beraberindekileri emekleri dolayısıyla kutlayarak başarılı çalışmalarının devamını diledi.