10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Amasya İl Müftülüğü; İl Gençlik Koordinatörlüğü’nün çalışmaları kapsamında Amasya’da bulunan Akşemsettin Camii ve Beyazid Külliyesi içinde yer alan iki gençlik merkezini öğrencilere tanıttı. Bu tanıtma etkinliği kapsamında; İlahiyat, Teknoloji, Eğitim, Fen ve Edebiyat Fakülteleri’nin önlerinde açılan stantlar ile Gençlik Koordinatörlüğü çalışmaları ve gençlik merkezleri ile ilgili tanıtım ve üyelik işlemleri hakkında bilgiler verildi. Fakülte önlerinde yer alan stantlarda öğrencilere, gençlere yönelik yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilendirici broşürler, kalem ve kitap hediye edilerek üyelik sistemi anlatıldı. Bununla birlikte stantlara yoğun ilgi gösteren öğrenciler gençlik merkezlerine davet edildi. Stantları ziyaret eden Amasya İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, “Bu Şehirde Yalnız Değilsiniz” sloganıyla orada bulunan gençlere hitap etti. Keşvelioğlu, “Geleceğimizin teminatı olan siz değerli gençlerimizin dini, milli ve manevi duygularını güçlendirmek, hayat yolunda karşılaştıkları sorunlarla ilgili doğru bilgiyi güvenilir kaynaklardan öğrenmelerini sağlamak amacıyla başkanlığımızın başlatmış olduğu gençlik çalışmaları kapsamında Amasya İl Müftülüğü olarak açmış olduğumuz gençlik merkezlerimiz ve bu merkezlerde düzenlediğimiz sosyo-kültürel faaliyetlerimiz ile siz gençlerin her daim yanındayız. Stantlarımıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.’’ diyerek gençlere ve bu çalışmaları yürüten İl Gençlik Koordinatörlüğü Ekibine çalışmalarında başarılar diledi. Stant ziyaretinde bulunan İlahiyat Fakültesi Dekanı Şuayip Özdemir, dekan yardımcısı ve il müftü yardımcıları gençlerle tanışıp sohbet etti. Gençlere yönelik böyle güzel çalışmalarından dolayı İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü Ekibine teşekkür ettiler. Stant danışmanlığını Amasya İl Koordinatörü Murat Pekel ve manevi rehberler; Hatice Demirel, Sebahattin Ayan, Sebahattin Topaç ile Mustafa Kaş yürüttü.