10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’yı makamında ziyaret etti.
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’nın misafiri olarak gelen Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Bünyamin Şahin, Karabük Üniversitesi Rektörü Refik Polat ve Karabük Üniversitesi akademik, idari personeli ve senato üyelerinin katılımıyla gerçekleşen yemek sonrası, Amasya’nın tarihi ve kültürel zenginlikleri ile anılan turistik yerlerine gezi düzenlediler. Yoğun mesaisi sonrası geziye katılan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, misafirleri, tarihi yalı boyu evleri ve kral kaya mezarlarının olduğu güzergahta Yeşilırmak nehri üzerinde tekne ile gezdirdi. Daha sonra su gösterisini müzik eşliğinde izleyen ve hatıra fotoğrafları çektiren akademik, idari personel ve senato üyeleri, buradan Başkan Sarı’nın çay sohbetine eşlik ettiler. Hoş bir sohbetin gerçekleştirildiği ve hatıra fotoğrafı çektirildi.
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat konuşmasında, bu güzel programdan çok memnun kaldıklarını söyledi. Polat, Amasya Üniversitesini Karabük’e davet ederek, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya teşekkür etti.
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ise bu ziyaretten onur duyduklarını ve bu ziyaretten dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Elmacı; Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’a, Karabük Üniversitesi senatosuna, akademik ve idari personeline ve Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Bünyamin Şahin’e teşekkür etti. Daha sonra misafirler Amasya’dan ayrıldılar..