10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere ait projelerin değerlendirildiği “İl Koordinasyon Kurulu’nun 3. Toplantısı Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirildi.
2019 yılının üçüncü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı.
Toplantıya Vali Varol’un yanı sıra Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Vali Yardımcısı Mehmet Ercan Aslantaş, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, bölge müdürleri, kamu kurumlarının ve yatırımcı kuruluşların temsilcileri katıldı.
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Vali Varol, şunları kaydetti: “İl Koordinasyon Kurulunun 2019 yılı 3’üncü toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Tüm katılımcılara hoş geldiniz der, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Toplantımızın amacı, 2019 yılı yatırımlarının 2’inci döneminin değerlendirilmesinin yapılması, gelinen son durum hakkında kurul üyelerine bilgi verilmesi ve gerekli koordinasyonun sağlanmasıdır. Yatırımcı kuruluş temsilcileri yatırım ve iş programlarını sunarlarken, karşılaştıkları sorun ve darboğazları da dile getireceklerdir. Katılımcılar, sunumunu bitiren yatırımcı kuruluş temsilcisine soru yöneltebileceklerdir.
İlimizde yatırım programında yer alan 8 ana sektörlerdeki proje toplamı 374 adettir.
Projelerin toplam tutarı 2.932.232.184,00 TL, 2019 yılı ödeneği 556.114.242,00 TL olup bu ödenekten 206.779.098,00 TL harcanmıştır. Projelerde; %43 nakdi ve %48 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır.
Bu projelerden; 68 adedi tamamlanmıştır. Devam Eden Proje 152 adet, İhale aşamasındaki proje 74 adet, başlanamayan proje ise 80 adettir.
İlimizdeki toplam 374 adet projenin; 37 adedi, 70.259.414,00 TL’lik kısmı Amasya Belediyesi, ilçe ve belde belediyelerine aittir.” diye konuştu.
Vali Varol’un değerlendirmelerinin ardından kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri yaptıkları yatırım çalışmalarına ilişkin sunumlarını gerçekleştirerek bilgiler aktardılar. Toplantı, yapılan değerlendirmeler ve görüş alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.