10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Valiliği Açık Kapı Biriminin koordinatörlüğünde oluşturulan ekip, ailelere yönelik sosyo-ekonomik, psikolojik, sağlık, çevresel faktörler ile acil müdahale gereken sorunları tespit etmek amacıyla gerçekleştirdiği hane ziyaretlerini sürdürüyor.
Vali Dr. Osman Varol’un talimatlarıyla Amasya Valiliği Açık Kapı Birimi Koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Amasya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile her kurumdan bir görevli personel ve Açık Kapı yetkililerinin katılımıyla oluşturulan ekip, dezavantajlı vatandaşların evlerine yönelik ziyaretler düzenleniyor.
Mobil araç ile daha etkin şekilde düzenlenen ziyaretlerle ekipte yer alan sosyolog, sosyal hizmet uzmanı ve sağlık personelinin çalışmaları sonucu yerinde gözlem ile sosyo-ekonomik, psikolojik, sağlık, çevresel faktörleri değerlendirerek acil müdahale gereken sorunların tespit edilip ilgili kurumlara yönlendirilmesi sağlanıyor.