10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Üniversitesi Türkçe Kulübü, Sevgican Anadolu Engelliler Derneği ile Türkiye Beyazay Derneği Amasya Şubesi iş birliğiyle “Engelsiz Mısralar” başlıklı bir şiir dinletisi düzenlendi.
Milli Hakimiyet Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü, Amasya Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Ahmet Kırlangıç, Amasya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Muammer Tufanoğlu, Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail İlmaz, Türkiye Beyazay Derneği Amasya Şubesi Başkanı Doç. Dr. Ünal Kurt Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Musa Demiryarar, Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şube Başkanı Emine Hicin Arslan ile birçok davetli ve öğrenci katıldı.
Programda aralarında Gazi Ortaokulu öğrencileri, dernek başkanları ve üyeleri, Dünya Olimpiyat Şampiyonu Güreşçimiz Mahmut Demir, SGK Başkanı Nurcan Yurt Şenel ve birçok kişi şiirler okuyarak asıl engelin zihinlerde olduğuna vurgu yaparak topluma farkındalık mesajları verdiler.
Program, Rektör Yardımcı Prof. Dr. Recep Kürkçü tarafından katılımcılara fidan sertifikası verilmesinin ardından, fotoğrafı çekimi ile son buldu.