10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’da 22-26 Kasım arasında Türkiye Hokey Federasyonu tarafından düzenlenen 2019-2020 sezonu Erkekler Salon Hokeyi Süper Ligi 1.
Amasya’da 22-26 Kasım arasında Türkiye Hokey Federasyonu tarafından düzenlenen 2019-2020 sezonu Erkekler Salon Hokeyi Süper Ligi 1. Etap maçlarının son gününde Kılıçaslan Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun down sendromlu öğrencileri salon hokeyi sporuyla tanıştı. Amasya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ile Kahramanmaraş Hokey arasında oynanan Salon Hokeyi Süper Lig karşılaşmasının seremonisinde ve başlama vuruşunda down sendromlu çocuklar sporculara eşlik etti ve maçın başlama vuruşunu yaptı. Öğrenciler penaltıdan gol atmayı da ihmal etmedi. Down sendromlu çocuklara salon hokeyini tanıtmak istediklerini belirten Amasya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü takım kaptanı Gökhan Kaya, “2019 gönüllülük yılı kapsamında down sendromlu öğrencilerle hokeyi tanıştırmak istedik. Bu kapsamda down sendromlu öğrencilere başlama vuruşu ile birlikte seremoniye çıkışı yaptık. Onların bizim hayatımızda önemli bir yeri olduğu için böyle bir etkinlik yaptık” dedi. Kılıçaslan Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Fatih Camcı, “Gökhan hocam bir gün okulumuza gelerek, heyecanlı bir şekilde bu sporun down sendromlular tarafından bilinmediğini, böyle bir organizasyon olmadığından bahsedince heyecanla, biz de onun heyecanına ortak olmak istedik açıkçası. Biz bu gibi faaliyetleri fırsat olarak görüyoruz. Toplumda bu öğrencilerin var olduğunu, bu öğrencilerle ilgili toplumda bir farkındalık oluşturmak maksadıyla bunu bir fırsat olarak gördük açıkçası. Gökhan Hocamın heyecanına bu şekilde ortak olmuş olduk” diye konuştu.