10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Çocuk Hakları Komitesi Üyesi çocuklarımız ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek amacıyla Yedikuğular Kuş Cenneti’nin bulunduğu alanda etkinlik gerçekleştirerek kağıt, cam ve plastik atıkları topladılar.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz bünyesindeki Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri’nde kalan çocuklarımız tarafından etkinlik düzenlendi.
Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılmasının hedeflendiği proje çerçevesindeki etkinliğe Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Yusuf Uludağ, İl Çocuk Hakları Yetişkin Temsilcisi Gizem Dikmen, ev sorumluları, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü personeli ve çocuk evlerinde kalan çocuklarımız katıldı.
Bu kapsamda düzenlenen etkinlikte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz İl Çocuk Hakları Komitesince Yedikuğular Kuş Cenneti’nde cam, plastik, kağıt atıkları toplanarak geri dönüşüme kazandırılması amaçlandı. Bu faaliyetle çocuklara doğal varlıkların korunması, tükenebilir varlıklar ile çevrenin bilinçli kullanılması, çevre dostu tüketim alışkanlıkların kazandırılması ve atık yönetimi konularında farkındalık kazandırılması hedeflendi.