10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Valiliğimiz Açık Kapı Biriminin koordinatörlüğünde oluşturulan ekip, sosyo-ekonomik, psikolojik ve sağlık yönünden acil müdahale gereken sorunların tespiti amacıyla ailelere yönelik gerçekleştirilen hane ziyaretlerini sürdürüyor.
Valimiz Dr. Osman Varol’un talimatlarıyla Valiliğimiz Açık Kapı Birimi Koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile her kurumdan bir görevli personel ve Açık Kapı birimi yetkililerinin katılımıyla oluşturulan ekip, dezavantajlı vatandaşlarımızın evlerine yönelik ziyaretler düzenlemeye devam ediyor.
Mobil araçla daha etkin şekilde yapılan ziyaretlerle ekipte yer alan sosyolog, sosyal hizmet uzmanı ve sağlık personelinin çalışmaları sonucu yerinde gözlem ile sosyo-ekonomik, psikolojik, sağlık, çevresel faktörleri değerlendirerek acil müdahale gereken sorunların tespit edilip ilgili kurumlara yönlendirilmesi sağlanıyor.