10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Çakar lamba yasağının başlamasına sayılı günler kala Merzifon Belediyesi de araçlarındaki çakarları söktürdü. Biz hukukun üstünlüğüne inanan insanlarız. Bilerek ve isteyerek kanunsuzluk içerisinde olmayı kabul etmem diyen Merzifon Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Ergül; Trafikte çakar lamba yasağı tüm Türkiye’de 1 Kasım 2019 da başlıyor. Yetkisiz kişiler artık arabalarında çakar lamba bulunduramayacaklar. Biz hukukun üstünlüğüne inanan insanlarız. Bilerek ve isteyerek kanunsuzluk içerisinde olmayı kabul etmem. Hem bir Belediye Başkan Yardımcısı hem de Emekli bir Emniyet Müdürü olarak örnek ve öncü olmak istediğim için araçlarımızdaki çakar lambaları söktürdük açıklamasında bulundu. 1 Kasım’dan itibaren kamudan başlanarak özel araç sürücüleri de dahil olmak üzere, yüksek bürokratlar, kamu görevlileri, üniversiteler, belediyeler artık çakar lamba kullanamayacak. 1 Kasım tarihinden itibaren çakar lambayı ancak üst düzey devlet görevlileri, itfaiye araçları, ambulanslar, kolluk görevlileri ve AFAD araçları kullanabilecek