10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Zübeyde Hanım Anaokulu idaresi, yaklaşık 100 öğrenciye yardımlaşmayı aşılamak için örnek bir davranış sergiledi. Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, 29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası münasebetiyle Amasya Kızılay Şubesini ziyaret etti. Toplumsal dayanışmayı böyle bir etkinlik ile öğrencilere yansıtmaya çalıştıklarını belirten Anaokulu Öğretmenleri, Toplumsal dayanışmayı sağlamak ve toplumsal gelişime katkıda bulunmanın amaçlandığı Kızılay Haftası’nda,
Türk Kızılay’ı da yoksul ve muhtaçlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için mücadele ediyor. Bizler öğretmen olarak bunun bilincindeyiz. Yetiştirdiğimiz öğrencilerinde bunun bilincinde olmaları için şimdiden yardımlaşmanın önemine böyle bir ziyaret gerçekleştirerek değinmeye çalışıyoruz. Yardıma muhtaç insanlara ulaştırmaları için beraberimizde getirmiş olduğumuz giysileri Kızılay Gönüllüleri’ne teslim ettiklerini belirtiler. 100 minik öğrenciye Amasya Kızılay Şubesi gönüllüleri tarafından Kızılay yeleği giydirilerek “Ben Kızılay Gönüllüsüyüm” diye hep bir ağızdan bağırmaları istenilerek öğrencilere bulundukları ortamın farkına varmaları sağlandı. Ziyarete gelen öğrencilere daha sonra boyama kitabı hediye edildi. Genç Kızılay Amasya Gönüllüleri minik öğrenciler ile eğlenceli vakit geçirerek Kızılay bilincini aşılamaya çalıştılar.