10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Sarı mesajında; “Tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle adeta bir açık hava müzesi olan amasya, güçlü bir turizm markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Amasya bugün dünyanın tanıdığı turizm kentleri arasında yer almaktadır. İnanıyorum ki Amasya, turizm hedefini her geçen gün daha da yükseğe taşımaya, sahip olduğu hoşgörü iklimi sayesinde, farklı kültürlerden insanlara kucak açmaya devam edecektir. bu başarı hız ve ilham alarak tanıtımda, altyapıda, Amasya’nın doğal ve tarihsel güzelliklerine sahip çıkmak konusunda daha büyük bir gayretle çalışarak, şehrin turizminden daha çok gelir elde etmesini hedefliyoruz. Tüm Dünya’yı etkisi altına alan covid-19 salgınının en çok etkilediği sektörlerden biri de şüphesiz turizm sektörü olmuştur. Ama unutulmamalıdır ki bugünleri elbet geride bırakacak ve turizm yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Ülkemizde ve ilimizde turizmin geliştirilmesi için 7’den 77’ye herkesin özverili olmasını arzu ediyorum. Bu düşüncelerle, Turizm Haftası’nı kutluyor, sektörün değerli çalışanlarına ve yatırımcılarına işlerinde başarılar diliyorum” dedi.