Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 157 yıllık bando geleneğini ATV Televizyonu’nda her sabah yayınlanan “Kahvaltı Haberleri” programına canlı bağlanarak anlattı.Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Pandemi sürecinde 56 saatlik hafta sonu kısıtlamasında evlerinde kalan vatandaşları neşelendirmek adına belediye bandosu tarafından sokaklarda verilen konser etkinliğini ATV televizyonunda her sabah yayınlanan “Kahvaltı Haberleri” programına canlı bağlanarak anlattı.ATV Televizyonu’nda sabah kuşağında yayınlanan “Kahvaltı Haberleri” programına canlı bağlanan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti; “157 yıl önce Mutasarrıf Ziya Bey tarafından başlatılan geleneği, ramazan ayı boyunca iftar ve sahur saatlerinde tarihi Harşena Kalesi’ne çıkarak konser veren belediye bandomuz devam ettiriyor, bandomuz bu yıl bir değişiklik yaptı. koronavirüs önlemleri kapsamında evlerinde kalan vatandaşlara moral vermek için, sokak, sokak gezerek çeşitli marşlar ve türküler seslendiriyor. Bandonun mahalle aralarına girmesinin asıl sebebi şu, vatandaşlarımız kısıtlama günlerinde evlerindeler, bunaldılar. Bir şekliyle hem vatandaşlarımıza eğlence olsun hem de geleneğimizin daha yaygın halde mahalle aralarında devam etmesi noktasında onlara bir huzur ortamı sağlamak istedik. Vatandaşlarımıza biz sizinle beraberiz anlayışını, her yerde ve mekanda beraber olduğumuzu anlatmak maksadıyla bandomuzu mahalle aralarında dolandırıyoruz. Vatandaşlarımıza moral vermek amacıyla düzenlediğimiz etkinliğin amacına ulaştığını düşünüyorum, bando ekibimize balkon ve pencerelerden izleyen ve ilgi gösteren vatandaşlar, seslendirilen parçalara da alkışlarıyla eşlik ediyor. Vatandaşlarımızın mutluluğu gözlerinden okunuyor, onları mutlu gördükçe bizde mutlu oluyoruz. Çabamız, derdimiz Amasyalıları mutlu etmek, mutlu insanların olduğu bir şehir oluşturmak, korona virüsle mücadelede tabi ki sadece bando etkinliği düzenlemedik, daha Türkiye’de ilk korona virüs vakası görülmeden, şehrin bütün noktalarını dezenfekte ettik, kendi imkânlarımızla 1 milyon maske ürettik, sabahlara kadar Amasya sokaklarını foşur foşur yıkadık ve vatandaşlarımızın en çok suya ihtiyacı olduğu dönemde su ücretlerinde yüzde 50 indirim yaptık” dedi.