10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Ekmek israfına dikkat çekmek amacıyla, YHKB Zeynep Hatun Anaokulunda “Bayat Ekmeklerden Sürpriz Lezzetlere” adlı yemek yarışması düzenlendi. Ekmek israfının ciddiyetine ve alınması gereken önlemlere dikkat çekmek amacıyla düzenlenen; “Ekmeğim Çöp, Geleceğim Yok Olmasın” projesi kapsamında öğrencilerimizi ve velilerimizi de katarak farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikler çerçevesinde; YHKB Zeynep Hatun Anaokulu Şirinler Sınıfı Öğretmeni Kudret Karakuş Erzurum koordinatörlüğünde, öğrenci ve velilerinin katılımıyla “Bayat Ekmekten Sürpriz Lezzetlere” konulu yemek yarışması düzenlenmiştir. Etkinliğe Vali Dr. Osman Varol’un eşi Funda Varol, Amasya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu ve eşi Doç. Dr. Meltem Akın Kösterelioğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de katılım sağlamıştır. Programın başlangıcında Okul Müdürü Çiğdem Kabakcı tarafından okul hakkında bilgi verilmiştir. Program sonunda derece alanlara ödül töreni düzenlenmiştir. Ayrıca Funda Varol sınıfları dolaşarak, öğretmenlerle sohbet etmiş ve öğrencilerle yakından ilgilenmiştir.
Yarışmanın Jüri Üyeleri
SGK Müdürü Nurcan Yurt Şenel, YHKB Müdürü Yasemin Çoban, Anadolu Mantı Evi İşletmecisi Medine Kürkçü, Amasya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Şerif Baldıran, Amasya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Kenan Pala.
“Bayat Ekmeklerden Sürpriz Lezzetlere” Temalı Yemek Yarışması Dereceleri
Yarışma 1.’si: “Ekmeğin Serüveni” adlı pasta ile Kudret Karakuş Erzurum, Hüseyin Ümit Erzurum, Elif Berfin Erzurum ailesi olmuştur. Yarışma 2.’si: “Krep_i Şahane” adlı yemeği ile Necmettin Talha Kanar ve annesi Damla Kanar olmuştur. Yarışma 3.’sü: “Bahar Çiçeği” adlı tatlısı sunumu ile Hüseyin Poyraz Aylak ve annesi Serap Aylak olmuştur.