10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Tuğgeneral Hikmet Akıncı İlk-Ortaokulu tarafından yürütülen proje kapsamında “Hayal Defterim” adlı kitap basıldı. Proje kapsamında öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu’nu ziyaret etti.
Tuğgeneral Hikmet Akıncı İlk-Ortaokulu öğrencileri hayal defterlerine hayallerini yazıyor ve çiziyorlar. Okul yönetimi ve öğretmenler proje kapsamında öğrencilerin yazılarını resimlerle birleştirerek kitap haline getirdiler. İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu’nu makamında ziyaret ederek kendilerinin yazmış oldukları hayal defterini takdim ettiler.
Ayrıca arkadaşlarını temsilen ziyarete gelen öğrenciler Müdür Kösterelioğlu’na kendilerinin yazmış oldukları hayalleri okudular. İl Müdürü Kösterelioğlu yürütülen projenin öğrencilere etkileri üzerine öğretmenler ile sohbet ederek onlara başarılar diledi.