10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Doğa Eğitim Sağlık Kültür Derneği organizasyonuyla Avrupa Birliği Gençlik Değişimi Programı kapsamında İtalya, Hollanda, Fransa ve Polonya’dan gelen katılımcılar, Çevreye Duyarlılık ve farkındalık yaratmak için Amasya’da pedal bastı. Amasya Yavuz Selim Meydanında bir araya gelen ve şehri gezen bisikletçiler etkinliğin son gününde Amasya’da pedallara basarak farkındalık yarattı. Proje ile farklı kültürlerden gelen katılımcıların birbirleri ile iletişimleri ve faaliyetler çerçevesinde yapılacak olan etkinlik ve uygulamalarla katılımcıların sosyalleşmesine, farklı kültürleri tanımasına ve önyargıları kırmasına, dil becerileri ve iletişim gücünün artmasına, yaratıcı düşünme ve el becerilerinin gelişmesine doğrudan olumlu bir etkide ulunacaktır.
Doğa Eğitim Sağlık Kültür Derneği kurucusu ve Başkanı Mehmet Bulut: “Doğaya dikkat çekmek için toplandık. Biz dünyanın merkezinde insan olduğunu düşünüyoruz. İnsanın da yaşadığı bir evren var ve bu evrenin ya kiracısıdır, olsa olsa misafiridir. Dolayısıyla biz buna dikkat çekmek ve birazcık da toplumu bilinçlendirmek için böyle bir etkinlik düzenlemiştik. Bu etkinliğimiz ulusal ajans projesidir. İtalya, Hollanda, Fransa ve Polonya’dan katılımcılarımız var şu anda. Çok değişik öğrenci ve meslek gruplarından oluşuyor. Bugün etkinliğimizin son günü, 1 haftadır devam ediyor. Bugün de bisiklet şehir turuyla etkinliğimizi noktalıyoruz” dedi.
Yavuz Selim Meydanında dans eden yabancı katılımcılar daha sonra bisikletlerle şehir turu attı.