10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
11 ayın sultanı ramazanı şerif Amasya Belediyesi’nin organize ettiği fener alayı programı ve yoğun katılım ile karşılandı. İstasyon Köprüsünden başlayarak Yavuz Selim Meydanı’nda son bulan fener alayı programına Amasya Vali Yardımcısı Ferhat Burak Gazi, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Şahin, MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir, MHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Şuayip Ak, Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Recep Dip’in yanı sıra vatandaşlar katıldı.
Amasya Vali yardımcısı Ferhat Burak Gazi, “11 ayın sultanı mübarek ramazanın hepimize sağlık, sıhhat, huzur, bereket ve afiyet getirmesini diliyorum” diye konuştu. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise konuşmasında şunları söyledi; “Türkiye’de yeni bir şey icra edeceğiz. Evinizdekini bizimle bölüşmeye, hangi mahalleye çadırı kurarsak, hangi mahalleye masayı sandalyeyi kurarsak, o gün el birliği içerisinde herkes evindekini pişirip getirecek, bizde sadece çorbasını vereceğiz. Var mısınız sözü üzerine varız diyen Amasyalıların cevabına Başkan Sarı, Allah sizlerden razı olsun ifadelerini kullandı. İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun yaptığı duanın ardından, Ramazan ateşinin yakılmasıyla program son buldu.