10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 6 ülkeden gelen halk dansları toplulukları Vali Dr. Osman Varol’u ziyaret etti.
Milli Mücadelenin ve Amasya Tamimi’nin 100. yılı dolayısıyla bu yıl daha önem arz eden 12-22 Haziran Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 6 ülkeden ilimize gelen uluslararası halk dansları toplulukları temsilcileri Vali Dr. Osman Varol’u ziyaret etti.
Bulgaristan, Güney Kore, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Litvanya, Makedonya ve Ukrayna’dan gelen konukları ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Vali Varol, festivale renk kattıkları için teşekkür etti.
Ülkelerinden getirdikleri tabloları ve çeşitli hatıra eserleri Vali Varol’a takdim eden konuklar, tarih, kültür ve medeniyetle örülmüş Amasya’yı ziyaret etmekten ve halkımızın misafirperverliğinden dolayı duydukları mutluluğu dile getirip ilerleyen dönemlerde tekrar gelmek istediklerini de eklediler.
Binlerce yıllık tarih, kültür ve medeniyet birikimi içerisinde harmanlanan Amasya’nın mutlaka gezilip görülmesi gereken bir şehir olduğunu anlatan Vali Varol, fotoğraf çektirdiği konuklarına hatıra hediyeler verdi.
Ziyarete İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Karaman da katıldı.