10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Vali Dr. Osman Varol, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğümüz ile İl Emniyet Müdürlüğümüzün işbirliğiyle oluşturulan yaşam çadırında inceleme gerçekleştirdi.
Durdurulan araçlardaki sürücüler ve seyahat edenlerle sohbet eden Vali Varol, emniyet kemeri kullanımı ve yollarda ambulanslara yol verilmesinin hayati önemi hakkında bilgiler verdi.
Uygulama kapsamında durdurulan araçlardaki sürücülerle seyahat eden vatandaşlarımıza ambulanslara yol verilmesinin hayati önemine ilişkin kısa film izletildi. Vatandaşlarımız ayrıca toplum genelinde emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi tarafından hayata geçirilen Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’na da binerek emniyet kemeri kullanımın ne kadar hayati sonuçlara yol açabileceğini ve kaza anında yaşanabilecekleri test etme imkanı buldu.
112 acil sağlık çalışanları ile görevli polislere başarılar dileyen Vali Varol’un incelemelerine İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, daire amirleri ve diğer yetkililer de katıldı.