Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Ziyaret için geldiği Amasya’da Müslümanlıkla tanışan 54 yaşındaki Diana Hendrika Petronella, İslam’ı seçti.
Hollanda’da yaşayan 54 Yaşındaki Diana Hendrika Petronella, 31 yıl önce Türk vatandaşı Muhsin Köse ile Dünya evine girdi. Eşinin akrabalarını ziyaret için geldiği Amasya’da Müslüman olan Petronella, “Dilek” ismini aldı.
Eşinin akrabalarını ziyaret etmek için Merzifon’a gelen 54 yaşındaki Diana Hendrika Petronella, Müslüman olmak istediğini ifade etti. Müslüman olmak için Merzifon Müftülüğü’ne müracaat eden Diana Hendrika Petronella, Merzifon İlçe Müftüsü Abdulhamid Pehlivan’dan İslam dini hakkında bilgiler aldı. Petronella, Müftü Pehlivan’ın katıldığı ihtida töreniyle “Dilek” ismini alarak Müslüman oldu.
İslam Dinini uzun süredir merak ettiğini ve İslam’la ilgili araştırmalar yaptığını ifade eden Petronella, Kelime-i Şahadet getirirken çok heyecanlandığını ifade etti.
Merzifon İlçe Müftüsü Abdulhamid Pehlivan, 54 Yaşında İslam’la tanışan Diana Hendrika Petronella’ya İslam dininin gerekliliklerini anlattı. Pehlivan, “Dilek kardeşimizin Müslüman olması bizleri mutlu etti. İnsanlar İslam’a yönelmeye başladı. Peygamberimiz, Hz. Ali’ye ‘Ya Ali kırmızı develerin, dünya kadar altınların olmasındansa bir insanı hidayete erdirmek kadar güzel bir şey yoktur’ diyor. Bir insanın hidayetine vesile olduk. Rabb’im böyle programları daim eylesin” ifadelerine yer verdi. Müftü Pehlivan, ihtida töreni sonrasında Müslüman olan Patronella’ya Kur’an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan Kitaplardan hediye etti.