10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Yeni konservatuar kadrosundan Başkan Sarı’ya ziyaret
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’yı makamında ziyaret eden, yeni konservatuar kadrosu, gerçekleştirilecekleri faaliyetler hakkında kendisini bilgilendirdi.
Belediye konservatuarına yeni atanan Koordinatör Mustafa Yeni ve oluşturduğu kadrosu, Türk Halk Müziği Koro Şefi Taylan Özer, Türk Sanat Müziği Koro Şefi İlhan Demirci, Türk Tasavvuf Müziği Koro Şefi Ahmet Bilen ve enstrüman kursu veren Müzik Öğretmenleri ile Belediye Başkanı Mehmet Sarı’yı makamında ziyaret ederek, yapılacak faaliyetler ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular. Ziyarette, Kültür ve Sosyal işlerden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muammer Tufanoğlu’da yer aldı.
Ziyarette, Sanat ve sanatçının önemini belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, konuşmasında şunları kaydetti; “Belediye Konservatuarının her daim yanında olacağım. Sanata ve sanatçıya desteklerimiz, imkanlarımız ölçüsünde devam edecek. Yenilen kadromuzla inanıyorum ki, buradan yetişecek gençlerimiz, ilerleyen süreçte Amasya’mızı sanatsal ve kültürel alanda temsil edecek” dedi.