10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’da faaliyet gösteren Dinamik Grup tarafından hazırlanan ERASMUS Plus Gençlik Değişim Projesi kapsamında farklı ülkelerden gelen 40 genç, Belediye Başkanı Mehmet Sarı’yı ziyaret ettiler. Meclis toplantı salonunda ağırladığı misafirleri ile sohbet eden Başkan Sarı, farklı kültürlerden gelen gençlerin, şehrin turizminin geliştirilmesi için ne gibi çalışmalarınız olacak sorusu üzerine tramvay, teleferik ve otel projelerinden bahsederek, şehrin turizminin gelişmesi noktasında büyük yol rol oynayacağını inandığını belirtti. Karşılıklı soru-cevap diyaloğunun gerçekleştiği ziyarette misafirleri Sarı’ya günün anısına bir hediye takdim ettiler. Ziyarette Belediye Başkanı Sarı’ya Ortak Akıl Konseyi 1’inci temsilcisi ve eğitimci Mustafa Tekin eşlik etti.
Ulusal ajans tarafından finans edilen ve farklı ülkelerden gençlere kültürel kaynaşmayı sağlamak, var olan ön yargıları kırmak ve gelecek günler için barışçıl bir dünya mesajı vermek için hazırlanan projede sanatsal ağırlıklı etkinlikler yer alıyor. İtalya, Ukrayna, Letonya, Bulgaristan ve Türkiye’den toplam 40 kişinin katıldığı projenin yasal temsilciliğini Bekir Kağan Uzunöz yaparken, ekip başı görevini ise Gökçen Yeni üstleniyor.