10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Üniversitesi Suluova Meslek Yüksekokulu Laborant ve Veteriner Sağlık Programı 1. sınıf öğrencileri Temel Veteriner Zootekni, 2. Sınıf öğrencileri ise İç Hastalıkları Giriş ve Dış Hastalıkları dersleri kapsamında Öğr. Gör. Melih Sercan Ustaoğlu ve Öğr. Gör. Sedat Gökmen eşliğinde RTB Hayvancılık Süt Sığırı İşletmeciliğine teknik bir gezi düzenlediler. İşletmenin sorumlu veteriner hekimi tarafından bilgilendirilen öğrenciler işletmenin buzağı barınağı, süt ineği barınağı, doğumhane bölümü, sağım ünitesi, yemlik, samanlık, silaj siloları, süt depolama gibi bölümleri ve işletme kısımlarını inceleyerek buzağıların boynuzsuzlaştırılması, bakım-beslenmesi, sağım ünitesinde ineklerin sağımını, hayvanların günlük tüketecekleri yem miktarlarının nasıl ayarlanması gerektiği ve işletmede karşılaşılabilecek hastalıklarla çözüm yöntemlerini uygulayarak ve izleyerek mesleki bilgi ve becerilerini arttırma imkânı buldular