SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA  OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Bu haber 27 Ocak 2023 - 8:50 'de eklendi ve 185 views kez görüntülendi.

Amasya İl gıda ve tarım Müdürlüğü 2021 yılında Türk Akreditasyon Kurumu tarafından TS EN ISO/IEC 17025 standardı kapsamında 4 adet analiz metodundan akredite edilmişti, 2022 yılında yaptığımız kapsam genişletme çalışmaları neticesinde 22 adet analiz metodunda da akreditasyon başvurumuz olumlu sonuçlana-rak laboratuvarımızın akredite analiz metodu sayısını 6 kattan fazla artırmak suretiyle 26’ya çı-karmış bulunuyoruz. Laboratuvar akreditasyonu teknik yeterliliğin güvenilir bir göstergesi olarak hem ulusal hem de uluslararası yüksek saygınlığı ve güveni sağlıyor.
Dünyada akredite laboratuvarlarca elde edilen sonuçları içeren rapor ve sertifikalar uluslararası kabul görürken, bu durum, ülkeler arasında ticaretin gereksiz deney ve analiz tekrarlarıyla yavaşlaması riskini azaltmaktadır.
Amasya Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü olarak Uluslararası kalite standartlarına uygun bir şekilde hizmet vermek sureti ile gıda üretimi yapan işletmelerimizin ve vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.
Akreditasyon sürecinde sunduğu desteklerden dolayı Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğüne, Türkak yetkililerine ve özellikle çok değerli mesai arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı şahsım ve Kurumum adına çok teşekkür ederim.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA