Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya İl gıda ve tarım Müdürlüğü 2021 yılında Türk Akreditasyon Kurumu tarafından TS EN ISO/IEC 17025 standardı kapsamında 4 adet analiz metodundan akredite edilmişti, 2022 yılında yaptığımız kapsam genişletme çalışmaları neticesinde 22 adet analiz metodunda da akreditasyon başvurumuz olumlu sonuçlana-rak laboratuvarımızın akredite analiz metodu sayısını 6 kattan fazla artırmak suretiyle 26’ya çı-karmış bulunuyoruz. Laboratuvar akreditasyonu teknik yeterliliğin güvenilir bir göstergesi olarak hem ulusal hem de uluslararası yüksek saygınlığı ve güveni sağlıyor.
Dünyada akredite laboratuvarlarca elde edilen sonuçları içeren rapor ve sertifikalar uluslararası kabul görürken, bu durum, ülkeler arasında ticaretin gereksiz deney ve analiz tekrarlarıyla yavaşlaması riskini azaltmaktadır.
Amasya Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü olarak Uluslararası kalite standartlarına uygun bir şekilde hizmet vermek sureti ile gıda üretimi yapan işletmelerimizin ve vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.
Akreditasyon sürecinde sunduğu desteklerden dolayı Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğüne, Türkak yetkililerine ve özellikle çok değerli mesai arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı şahsım ve Kurumum adına çok teşekkür ederim.