10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Vali Dr. Osman Varol, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilimizdeki engelli derneklerinin yöneticilerini ve üyelerini kabul ederek faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı.
“Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatta hiçbir imkandan mahrum kalmaması için tedbirler almak gerekiyor” diyen Vali Varol, bu konuda ve engelli vatandaşlarımızın istihdamı alanında büyük bir mesafe alındığını belirtti.
Engelli vatandaşlarımızı hayatın her alanına ve sürecine dahil etmenin onları desteklemek ve teşvik etmenin, ihtiyaç duydukları hizmetleri en etkin ve hızlı bir şekilde yapmak onların sorunlarını önceleyip çözerek ve hizmet sunum mekanizmalarını buna uygun hale getirmenin ve hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmanın hepimizin görevi olduğunu ifade eden Vali Varol,3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engellilerimize sağlık, mutluluk ve engelleri aşma azmi diledi.
Engelli dernekleri yöneticileri de her daim engelli ve dezavantajlı vatandaşlarımızın yanında bulunan ve faaliyetlerine destek olan Vali Varol’a şükranlarını sundular.
Ziyarette, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Ahmet Kırlangıç da yer aldı.