10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında Koronavirüs tedbirlerinin ve istatistiki bilgilerin değerlendirildiği üst kurul toplantısı gerçekleştirildi.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirilen üst kurul toplantısında Koronavirüse yönelik denetim faaliyetleri, KYK yurtlarında misafir edilen vatandaşlarımız ve salgın ile mücadelenin il genelinde kararlılıkla sürdürülmesi konuları görüşüldü.
İlgili kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinin yer aldığı toplantıda ilk günden itibaren çok özel tedbirler uygulanarak vatandaşlarımızın Covid-19 adı verilen Yeni Koronavirüs hastalığından korunmasına yönelik çalışmalar yapıldığını ve yapılmaya da devam edildiğini belirten Vali Varol, alınan tüm tedbirlerin ilimizde hassasiyetle uygulandığını ifade etti.
Vali Varol, vatandaşlarımızın Yeni Koronavirüs konusunda alınan tedbirlere ve kurallara riayet etmelerinin toplum sağlımız açısından büyük öneme sahip olduğunu vurguladı.