10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Merzifon Ziraat Odası Başkanı Erkan Aktaş ve yönetim kurulu göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları faaliyetlerle farkındalık yaratmaya devam ediyorlar.
Olağan Genel Kurul’da ilk seçim vaatlerinden birisi olan Tarım Market’i kısa sürede hizmete sokarak bir ilki gerçekleştiren Merzifon Ziraat Odası yönetimi, ardından da çiftçinin hayatını kolaylaştıracak projeleri de bir bir hayata geçirmeye devam ediyorlar.
Geçtiğimiz aylarda bölgenin ve Merzifon’un en büyük eksiklerinden birisi olarak tohum eleme ve ezme tesisi için girişimlerde bulunduklarını kamuoyuyla paylaşan Ziraat Odası Başkanı Erkan Aktaş, tesis için hazırlanan değeri yaklaşık 1 milyon TL’yi bulan projenin de OKA tarafından kabul gördüğünü açıkladı.
Ziraat Odası tarafından bugüne kadar hazırlanan ve kabul gören en yüksek bütçeli proje olan ‘Hububatın Tarlatan Üretici ve Tüketiciye Yolculuğu’ isimli proje Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda kabul edilirken, imzaların bu hafta içerisinde atılması bekleniyor.
Merzifon çiftçisinin her zaman daha iyi, daha kaliteli hizmete layık olduğunu belirten Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Aktaş, bünyelerinde bulunan Ziraat Mühendisleri tarafından hazırlanarak Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na sunulan ‘Hububatın Tarlatan Üretici ve Tüketiciye Yolculuğu’ isimli projenin kabul görmesinden dolayı da son derece mutlu olduklarını belirtti. OKA tarafından yayınlanan asil listenin başlarında yer alan projenin en kısa sürede hayata geçirileceğini ve Merzifon çiftçisinin hizmetine sunulacağını da belirten Aktaş, “Çiftçimizin sorunlarını çok iyi biliyor ve sorunlara sorun katmak yerine biran önce çözüm yollarını bulmak için gece gündüz çalışıyoruz. Tamamen kendi bünyemizde faaliyet gösteren Ziraat Mühendislerimiz tarafından hazırlanan bir milyon TL’ye yakın maliyetli büyük projemizin ilçemize, çiftçimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Tabiki bununla kalmayacağız. Hayata geçirmeyi planladığımız birçok proje bulunmakta. Bunların da alt yapı çalışmalarına devam ediyoruz. Tek düşüncemiz çiftçimizi tarlada tutmak, bunun için de onların hayatını kolaylaştırmak. Şunu da çok iyi biliyoruz ki, üretim olmadan kalkınma