SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

Ülkü Ocaklarından Sabah Namazında Çorba İkramı

Ülkü Ocaklarından Sabah  Namazında Çorba İkramı
Bu haber 19 Ocak 2023 - 9:37 'de eklendi ve 110 views kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanlığı, sabah namazı sonrasında vatandaşlara çorba ikramında bulundu.
Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikte, Sultan II.Beyazıd camiinde sabah namazını kıldıktan sonra namazdan çıkan vatandaşlara avluda çorba ikram edildi.
Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Mustafa Akgül organize edilen çorba ikra-mıyla ilgili olarak; “Ülkü Ocakları Amasya İl Baş-kanlığı olarak sabah namazı çıkışı vatanımızın, milleti-mizin ve davamızın bekası için şahadete erişmiş aziz şehitlerimizin ruhları için çorba ikramında bulunduk. Ülkücüler âlemlerin rabbinin huzurunda kıyama duruyor. Gönüldaşlarımız, ülküdaşlarımız ve birçok vatandaşımız zor hava şartlarına rağmen erken saatlerde Sultan II.Beyazıd camiinde aynı safta huzurda olduk. Bu bir samimiyettir. Bu bir dava aşkı sevgisidir. Ülkü Ocakları olarak bizim yolumuz, töremiz bellidir. İki cihan serveri efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) şöyle buyurmaktadır; ‘Kim bir topluluğa benzerse onlardan olur’, ‘Kim bir topluluğun karartısına katılır, kalabalığını artırırsa o onlardandır’. Bu hadis-i şerifler bizim olaya bakış açımızı ve düşünmemiz gerekenleri açıkça ortaya koymaktadır. Biz aynı safta aynı sofrada bir olmaktan mutlu olduk” dedi.
Vatandaşlarda bu ikramdan dolayı Ülkü Ocakları yönetimine teşekkür etti.Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanlığı, sabah namazı sonrasında vatandaşlara çorba ikramında bulundu.
Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikte, Sultan II.Beyazıd camiinde sabah namazını kıldıktan sonra namazdan çıkan vatandaşlara avluda çorba ikram edildi.
Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Mustafa Akgül organize edilen çorba ikramıyla ilgili olarak; “Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanlığı olarak sabah namazı çıkışı vatanımızın, milletimizin ve davamızın bekası için şahadete erişmiş aziz şehitlerimizin ruhları için çorba ikramında bulunduk. Ülkücüler âlemlerin rabbinin huzurunda kıyama duruyor. Gönüldaşlarımız, ülküdaşlarımız ve birçok vatandaşımız zor hava şartlarına rağmen erken saatlerde Sultan II.Beyazıd camiinde aynı safta huzurda olduk. Bu bir samimiyettir. Bu bir dava aşkı sevgisidir. Ülkü Ocakları olarak bizim yolumuz, töremiz bellidir. İki cihan serveri efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) şöyle buyurmaktadır; ‘Kim bir topluluğa benzerse onlardan olur’, ‘Kim bir topluluğun karartısına katılır, kalabalığını artırırsa o onlardandır’. Bu hadis-i şerifler bizim olaya bakış açımızı ve düşünmemiz gerekenleri açıkça ortaya koymaktadır. Biz aynı safta aynı sofrada bir olmaktan mutlu olduk” dedi.
Vatandaşlarda bu ikramdan dolayı Ülkü Ocakları yönetimine teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA