SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

ÇATAL RES VE ENERJİ DEPOLAMA TESİS PROJESİNİN HALK BİLGİLENDİRİLMESİ VE SÜRECE KATILIM TOPLANTISI YAPILDI

ÇATAL RES VE ENERJİ DEPOLAMA  TESİS PROJESİNİN HALK BİLGİLENDİRİLMESİ  VE SÜRECE KATILIM TOPLANTISI YAPILDI
Bu haber 19 Ocak 2023 - 9:39 'de eklendi ve 116 views kez görüntülendi.

Amasya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından yapılan ayzılı açıklamada; Çatal RES ve Enerji Depolama Tesisi(10 türbin-50 mwm / 50 mwe) Projesi kapsamında halkın bilgilendirilmesi ve sürece katılımı toplantısı yapıldığı bildirildi.
Yapılan açıklamada; Amasya’nın Suluova ilçesi Kolay Köyü ile Samsun’nun Havza ilçesi Kemaliye Köyü sınırları içerisinde, Nesma Enerji Yatırım A.Ş. tarafından yapılması planlanan “Çatal RES ve Enerji Depolama Tesisi (10 Türbin-50 MWm / 50 MWe)” projesi hakkında, ÇED Yönetmeliği ÇED Genel Formatı (EK-3) çerçevesinde hazırlanan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza sunulan dosya ile ilgili ÇED Yönetmeliğinin 8. Maddesi gereğince ÇED Süreci başlatılmıştır.
ÇED Yönetmeliğinin 9. Maddesi gereğince bahse konu proje hakkında, ÇED sürecine halkın katılımını sağlamak, proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla 16.01.2023 tarihinde saat 10:30’da Oğulbağı Köyü Toplantı Salonu, Oğulbağı Köyü, Suluova/AMASYA adresinde Halkın Bilgilendirilmesi ve Sürece Katılımı Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
Toplantıya Amasya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Osman TOK başkanlık etmiştir.
Toplantıda, Nesma Enerji Yatırım A.Ş. adına ÇED Başvuru Dosyasını hazırlamış olan Ençev Enerji Çevre Yatırımları ve Danışmanlığı Haritacılık İmar İnşaat. A.Ş. tarafından proje hakkında bilgi verilmiş, sonrasında katılımcıların proje hakkındaki görüş ve önerileri dinlenerek sorular cevaplandırılmıştır.” Dendi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA